Több államfő is visszamondta a Holodomor emléknapjára szóló meghívását
2008-11-20 11:25:37
Ukrajna november 22-23-án emlékezik meg történelme talán legtragikusabb eseményének, az 1932-33-as éhínségnek a 75-ik évfordulójáról.
A macedón, az azerbajdzsán és montenegrói államfők a tegnap jelezték, hogy nem tudnak részt venni a megemlékezésen – közölte Mihail Szkuratovszkij az Ukrán Külügyminisztérium egyik munkatársa.
Elmondása szerint a macedón és a montenegrói államfők egy regionális gazdasági csúcstalálkozó miatt nem tudnak Ukrajnába látogatni.
Az azerbajdzsán államfő pedig a belpolitikai helyzettel összefüggésben mondta le a meghívást.
A szombati központi megemlékezésre összesen 25 ország delegációját várják
Eddig mindössze Lengyelország, Grúzia, Lettország és Litvánia államfői erősítették meg a megjelenési szándékukat.
Dmitrij Medvegyev orosz államfő viszont még hétfőn közölte, hogy nem kíván részt venni az ukrajnai megemlékezésen, a két ország álláspontja ugyanis merőben ellenkezik a tragédiát illetően.
Viktor Juscsenko államfő tegnap egy harkovi iskolában tartott előadást a Holodomorról.
Az ukrán államfő véleménye szerint az 1932-33-as éhínség emléke, ill. a nemzeti tragédia 75-ik évfordulója alkalmából rendezett országos megemlékezések talán hozzájárulhatnak az ukrán nemzet összekovácsolásához.
Forrás: Kárpátinfo.net








