Szexuális zaklatással vádolnak egy kárpátaljai papot
2008-11-20 11:28:42
A Voloveci (Volóci) járásban található Verbjézs településen hatalmas botrány robbant ki.
A helyi vallási közösség egy kisfiú szexuális zaklatásával vádolja a helyi egyházvezetőt.
A Zaxid.net internetes hírportál értesülései szerint Vaszily atya tagadja a vádakat, és nemrég a bíróság is bebizonyította ártatlanságát, a település lakosai azonban azt állítják, hogy lefizette a bírákat.
A pap 13 éve naponta több km-t gyalogol a templomig, hogy találkozhasson a helyi hívekkel.
Elmondása szerint a falu lakossága már csaknem fél éve terrorizálja, állítása szerint azért, mert néhány befolyásos személy nem került be a 20-ak tanácsába (egyházi döntéshozó szerv). Sőt, néhányan még életveszélyesen meg is fenyegették, ezért nemrég a járási rendvédelmi szervekhez fordult, akik figyelmen kívül hagyták bejelentését.
Vaszily atyát már többször megpróbálták elkergetni a faluból, és az ungvári, valamint a munkácsi egyházmegye vezetőinél is kérvényezték az áthelyezését, azok viszont visszautasították a kérést.
A pap eddig türelmesen viseli a megaláztatásokat. Azt mondja, hogy ő nem táplál haragot senki ellen a szívében, és az Isten megbocsátását kéri a hívekre, akik lelkét megszállta a gonosz.
Forrás: Kárpátinfo.net








