Kárpátinfo hetilap


| 2021. 12. 13. – 14:47 | Kárpátalja |
A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) és a Beregszászi Görögkatolikus Egyház közös szervezésében fellobbanhatott az adventi koszorú harmadik gyertyája. Fotó: Kurmay Anita

Hirdetés

A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) és a Beregszászi Görögkatolikus Egyházközség közös szervezésében fellobbanhatott az adventi koszorú harmadik gyertyája. A közös ünneplésre december 12-én került sor városunk főterén.

Az eseményt a Beregszászi Görögkatolikus Egyházközség kórusa lélekemelő egyházi énekekkel nyitotta meg.

„Az advent a türelemről, a várakozásról, a szeretetről szól. Várjuk a Messiást. Ekkor kicsit magunkba fordulunk és jobb emberek próbálunk lenni” – köszöntötte a jelenlévőket Beke Mihály András, Magyarország Beregszászi Konzulátusának misszióvezetője.

Babják Zoltán, a Beregszászi kistérség polgármestere örömmel konstatálta, hogy a rossz idő sem szegte kedvét az ünneplőknek, akik egy emberként várják az Úr eljövetelét.

„Advent csodás időszakában vagyunk, szívünk mégis nyugtalan” – kezdte beszédét Sin József, a KMKSZ Beregszászi Középszintű Szervezetének elnöke, aki kiemelte, hogy időjárási katasztrófák, háborúk és világjárvány árnyékában élünk ma. „Viszontagságaink közepette a legfontosabb, hogy szeretetben és békességben éljünk” – zárta gondolatait.

A köszöntőket követően Lus­csák Nílus, a Munkácsi Görög­katolikus Egyházmegye püspöke, Babják Zoltán, Sin József és Beke Mihály András gyújtották meg közösen az adventi koszorú harmadik gyertyáját.

A gyertyagyújtást követően a történelmi egyházak képviselői – Luscsák Nílus, Molnár János római katolikus esperes-plébános, Cserniga Gyula beregszászi református beosztott lelkész – kérték Isten áldását a jelenlévők életére. Majd az aknaszlatinai Bel Canto kamarakórus karácsonyi dalokkal tette még emelkedettebbé a hangulatot.

Az esemény záróakkordjaként a beregszászi főiskola épületében felemelő hangversenyre került sor. Elsőként a Beregszászi Görögkatolikus Egyházközség kórusa, majd az Ungvári Görögkatolikus Székesegyház kórusa tartott adventi koncertet.

K. A.

Hirdetés

  • Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon
  • Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon
  • Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon
  • Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon
  • Meggyújtották az adventi koszorú harmadik gyertyáját Beregszászon

  • A cikk a Kárpátinfo hetilap 25. évfolyamának 50. számában jelent meg.
  • Hetilapunkat megvásárolhatja terjesztőinknél, illetve előfizetheti a postán.
  • A Kárpátinfo hetilapot ONLINE is előfizetheti!
  • Lapunkat elolvashatja PDF formátumban is.

Kövessen minket a Facebook, az Instagram, a Telegram és a Google News oldalainkon.