Kárpátinfo hetilap


| 2022. 01. 15. – 11:30 | Kárpátalja |
A KMNE a napokban tartotta évindító rendezvényét a beregszászi római katolikus egyházközség Pásztor Ferenc Közösségi és Zarándok Házában, ahol a legerősebb láncszem, a szervezet összekötői találkoztak. Fotó: Kovács Elemér

Hirdetés

Idén megalakulásának tizedik évfordulóját ünnepli a Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesülete (KMNE). Bátran állíthatjuk, hogy a megyénkben működő civil kezdeményezések közül évek óta az egyik legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtja. A szervezet bevallott célja, hogy elsősorban nem szociális támogatások révén kívánja támogatni a tagcsaládokat, hanem tartalmas közösségépítő alkalmak sokaságával, hogy növelje a legkisebb, de a társadalom szempontjából talán legfontosabb közösségnek, a családnak az összetartó erejét. Az egyesülethez évente közel száz új tagcsalád csatlakozik, így reális esély van rá, hogy idén a civil szervezet tagcsaládjainak a száma eléri az ezret.

Az egyesület a napokban tartotta évindító rendezvényét a beregszászi római katolikus egyházközség Pásztor Ferenc Közösségi és Zarándok Házában, ahol a legerősebb láncszem, a szervezet összekötői találkoztak.

Egy nagyszerűen összekovácsolódott, példaértékű tevékenységet folytató civil szervezet képviselőit köszönthetem az új esztendő alkalmával, mondta a fórum megnyitóján Békésyné Lukács Angéla, Magyarország Beregszászi Konzulátusának konzulja, aki azt kívánta, hogy ebben az esztendőben is a boldogságpillanatok, a tartalmas, a lelket és a testet egyaránt építő együttlétek jellemezzék az egyesület mindennapjait. Az ide tartozók ne csupán életpéldájukkal, de a programok során folytatott személyes beszélgetések alkalmával is tudják egymást segíteni, bátorítani, hangsúlyozta a diplomata.

A fő feladatunk továbbra is az egyesülethez még nem tartozó kárpátaljai magyar nagycsaládok bevonása, és a már csatlakozottak aktivizálása – fogalmazta meg a fő célt Tarpai József elnök. – A kapcsolatépítésnek és az integrációnak számos módja van, ezek közül a leghatékonyabbakkal nekünk is élni kell. Az ingadozókkal, a belépést fontolgatókkal való beszélgetések egyben arra is jók, hogy meglássuk azokat a hiányosságokat, amelyek munkánkat olykor jellemzik. A kívülállók ugyanis esetenként jobban észreveszik, hogy mit végzünk nem kellő hatékonysággal, mint mi magunk.

Kétség nem férhet hozzá, hogy az elkövetkező negyedévben is tartalmas programok várják a nagycsaládosokat. A világjárvány miatt ezek nem tömegrendezvények, hanem kisebb létszámú közönséget megmozgató alkalmak lesznek. Mint ahogy az elmúlt években, valószínűleg idén is nagy érdeklődéssel zajlanak a sísulik és a sítúrák, melyeket az elkövetkező hetekben többször is megtartanak. Színházi előadások, kézműves pályázat, házaspárok találkozója, nagycsaládi vetélkedő, önkéntes nap az egyre népszerűbb Vadvölgy panzióban, no és számos tematikus előadás színesíti a palettát.

Ezt követően az összekötők kiscsoportos foglalkozásán a résztvevők azt vitatták meg kellő alapossággal, hogy mi módon lehetne még több nagycsaládot bevonni a közös tevékenységbe. A személyes megkeresések és beszélgetések mellett a messenger csoportok aktivizálása, a közösségi alkalmakról készült videók megosztása ugyanúgy fontos szempont, mint a helyi programok megtartása. Különös figyelmet kell fordítani a fiatalokra, főként a tinédzserekre, hisz ha őket sikerül megnyerni, hogy támogassák valamelyik rendezvényt, akkor szinte biztosak lehetünk a sikerben.

Egyre inkább szembe kell nézni azzal a ténnyel is, hogy számos nagycsaládban az édesapa külföldön dolgozik, így ritkán van alkalom a közös programokra. Megérett a helyzet arra is, hogy az egyesületnek saját járműve, mikrobusza legyen, hisz ily módon számos logisztikai feladat – például a Vadvölgy panzióba való eljutás – válna sokkal egyszerűbbé.

Kovács Elemér

Hirdetés

  • A KMNE a napokban tartotta évindító rendezvényét a beregszászi római katolikus egyházközség Pásztor Ferenc Közösségi és Zarándok Házában, ahol a legerősebb láncszem, a szervezet összekötői találkoztak.
  • A KMNE a napokban tartotta évindító rendezvényét a beregszászi római katolikus egyházközség Pásztor Ferenc Közösségi és Zarándok Házában, ahol a legerősebb láncszem, a szervezet összekötői találkoztak.
  • A KMNE a napokban tartotta évindító rendezvényét a beregszászi római katolikus egyházközség Pásztor Ferenc Közösségi és Zarándok Házában, ahol a legerősebb láncszem, a szervezet összekötői találkoztak.
  • A KMNE a napokban tartotta évindító rendezvényét a beregszászi római katolikus egyházközség Pásztor Ferenc Közösségi és Zarándok Házában, ahol a legerősebb láncszem, a szervezet összekötői találkoztak.

Kövessen minket a Facebook, az Instagram, a Telegram és a Google News oldalainkon.

Hirdetés