Kárpátinfo.net


| 2022. 01. 17. – 11:00 | Kárpátalja |
A Beregsomi Községi Könyvtár közösségi oldalán tudatta, hogy kihirdették a XIII. Sütő Kálmán- és Kecskés Béla szavalóverseny győzteseit január 13-án. Fotó: a Beregsomi Községi Könyvtár Facebook-bejegyzése

Hirdetés

A Beregsomi Községi Könyvtár közösségi oldalán tudatta, hogy kihirdették a XIII. Sütő Kálmán- és Kecskés Béla szavalóverseny győzteseit január 13-án. 

A település két híres költője tiszteletére rendezett versenyt a vírushelyzetre való tekintettel elsőként online rendezték meg a Kárpátaljai Magyar Művelődési Intézettel (KMMI), és a Magyar Értelmiségiek Kárpátaljai Közösségével (MÉKK) közösen.

A szavalóversenyen három korosztályban indulhattak a Kaszonyi kistérség magyar tannyelvű tanintézményeinek diákjai:
 

  • I. korosztályban az 1–3. osztályos tanulók, 
  • II. korosztályban a 4–6. osztályos diákok, 
  • III. korosztályban a 7–9. osztályosok mérettették meg magukat.

A verseny online zajlott december folyamán.

A gyerekek és a felkészítő tanáraik a saját korcsoportjuknak megfelelő, kötelező versek közül választhattak.

Az I. korcsoport kötelező verse Kecskés Béla: Nagyapómosolyú ősz című költeménye volt, a II. korcsoport Kecskés Béla: Költöző madarak vagy Sütő Kálmán: Élet a hó alatt című verse közül választhatott, míg a III. korcsoportban Kecskés Béla: Kísértő múlt vagy Sütő Kálmán: Hiszen csak három nap… (részlet) című alkotásai közül választhattak.

A beküldött szavalatokról készült videókat ezután a Somi Községi Könyvtár Facebook-oldalára tették közzé,

ahol lájkok formájában lehetett szavazni a versenyzőkre.

Minden korosztályból az első három helyezett (azaz a legtöbb lájkot kapó szavaló) értékes ajándékcsomagban és oklevélben részesült.

A díjazottak a következők:

I. korcsoport

  1. helyezett: Váradi Fanni (Hetyeni Elemi Iskola)
  2. helyezett: Kondor Noémi (Somi Gimnázium)
  3. helyezett: Popovics Jusztina (Somi Gimnázium)

II. korcsoport

  1. helyezett: Nagy Karolina (Somi Gimnázium)
  2. helyezett: Dzsanda Regina (Somi Gimnázium)
  3. helyezett: Deme András (Somi Gimnázium)

III. korcsoport

  1. helyezett: Kovács Barbara (Kaszonyi Arany János Líceum)
  2. helyezett: Hatalovics Sándor (Kaszonyi Arany János Líceum)
  3. helyezett: Ködöböcz Katalin (Csonkapapi Gimnázium)

Hirdetés

  • Kihirdették a XIII. Sütő Kálmán- és Kecskés Béla szavalóverseny győzteseit
  • Kihirdették a XIII. Sütő Kálmán- és Kecskés Béla szavalóverseny győzteseit

Kövessen minket a Facebook, az Instagram, a Telegram és a Google News oldalainkon.