Az olasz kormány harminc orosz diplomatát utasít ki nemzetbiztonsági okokra hivatkozva Luigi Di Maio külügyminiszter keddi bejelentése szerint. Fotó: Internet
Hirdetés
Az olasz kormány harminc orosz diplomatát utasít ki nemzetbiztonsági okokra hivatkozva Luigi Di Maio külügyminiszter keddi bejelentése szerint. Oroszország külügyi szóvivője pedig ellenlépéseket jelentett be.
A "nem szívesen látott" diplomaták kiutasítását a római külügyminisztériumba behívatott nagykövettel, Szergej Razovval közölték. A nagykövet nem szerepel a kiutasították listáján - írja az MTI.
Luigi Di Maio közlése szerint a döntést a római kormány "más európai és atlanti partnerekkel egyeztetve hozta meg".
Hozzátette, hogy az orosz diplomaták kiutasítását "nemzetbiztonsági okok, valamint az Ukrajna igazolatlan megtámadását követő válsághelyzet tette szükségessé".
Az olasz hírügynökségek a moszkvai külügyminisztérium szóvivőjének, Marija Zaharovának a reakcióját idézték,
miszerint "megfelelő választ" adnak Róma bejelentésére.
Korábban Franciaország és Németország, kedden pedig Dánia és Svédország is bejelentette orosz diplomaták kiutasítását.
Hirdetés
Forrás
MTI
Kövessen minket a Facebook, az Instagram, a Telegram és a Google News oldalainkon.