A pápa már többször szorgalmazta az ukrajnai háború befejezését.

Keressétek az igazságot, változtassatok életmódot, építsetek emberségesebb világot - mondta XIV. Leó pápa a Jubileumi Ifjúsági Találkozó fiataljainak.

Több mint félmillió fiatal részvételével zajlik a jubileumi ifjúsági találkozó Rómában.

XIV. Leó pápa 2025. július 26-án találkozott Antonyij metropolitával, az orosz ortodox egyház magas rangú képviselőjével.

A világ ég, a föld felmelegedése és a fegyveres konfliktusok miatt, amelyek sürgetővé teszik a teremtett világ védelmét - hangoztatta XIV. Leó pápa.

XIV. Leó a pápai nyári rezidencián, Castel Gandolfóban fogadta szerdán Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.

A mintegy négyezer ukrán hívőhöz fordulva XIV. Leó pápa részvétét fejezte ki az áldozatok, az értelmetlen háborúban elhunytak hozzátartozóinak.

A mesterséges intelligencia az ember javát szolgáló eszköz, nem pedig az ember leértékelésére vagy akár helyettesítésére szolgál – hangsúlyozta XIV. Leó pápa.

Az emberi méltóság és a nemzetközi jog nevében emlékeztette a politikai felelősöket, hogy a háború minden esetben vereségnek számít.

Arra kérte a nemzetközi felelősöket, bátorsággal keressék a párbeszédet és a megbékélést a háborúk befejezése érdekében.

A Vatikán félti az emberi jogokat és az alacsony képzettségű munkavállalókat a mesterséges intelligenciától.

A háború megállítását sürgette a béketárgyalások elindításával Ukrajnában XIV. Leó pápa, aki tűzszünetet, a humanitárius jog betartását és a túszok szabadon engedését kérte a Gázai övezetben is a Szent Péter téren tartott szerdai általános audiencián.

Fegyverezzük le a szavakat, ezzel segítünk lefegyverezni a világot!” – kérte a néhány nappal korábban megválasztott új pápa a sajtó és a média képviselőitől.

Donald Trump amerikai elnök hétfőn arról tájékoztatta több európai ország vezetőjét, hogy az Oroszország és Ukrajna közötti tárgyalások következő fordulóját a Vatikánban tartják majd meg.

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat.

XIV. Leó pápa vasárnap szolgálatkezdő miséjét követően fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt és feleségét, Olena Zelenszkát.

Vasárnap délelőtt tízkor kezdődött XIV. Leó jelképekben gazdag beiktatási szertartása a vatikáni Szent Péter téren.

Az egyházfő kijelentette, hogy a béke terjesztéséért minden erőfeszítést meg fog tenni.

Beszédében a békét szolgáló kommunikációt szorgalmazott, olyant, amely nem a minden áron való elismerést vadássza, nem támad és a versengés helyett az igazságot keresi.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök első ízben folytatott telefonbeszélgetést hétfőn XIV. Leó pápával és ukrajnai apostoli látogatásra hívta meg az egyházfőt.

Élesen elítélte a háborúkat az új pápa, XIV. Leó a világ vezetőinek címzett első pápai vasárnapi szentmiséjén, és tartós békét szorgalmazott Ukrajnában.

XIV. Leó a feltámadt Krisztus első köszöntésével kezdte beszédét: "béke mindannyiótokkal!" Szeretném, hogy ez a békeköszöntés belépjen a szívünkbe, eljusson mindenkihez, minden néphez: "Béke legyen veletek!" - mondta.

„Béke legyen mindnyájatokkal!” – ezek XIV. Leó pápa első szavai.

A 69 éves Prevost az első amerikai pápa a katolikus egyház történetében.